Příslušenství k oknům

Měsíční archív: Březen 2013

Montáž žaluzie do plastových oken

Žaluzie je možné v oknech vidět častěji než samotné stahovací rolety. Důvod je jednoznačný a tím je jejich cena. Žaluzie do plastových oken jsou mnohem levnější a to i s dodatečnou montáží. Pokud tedy máte okna bez zastínění, pak si jej můžete dodatečně vybrat a nechat odborně namontovat. Nejdůležitější úkol ale stejně padá na vaši hlavu a tou je právě onen výběr žaluzií pro vaše stávající okna.

Nesmíte zapomínat, že žaluzie se vám musí líbit, k oknům se musí hodit, ale zapadnout musí i do celkového vzhledu interiéru. Rozhodně si je nebudete pořizovat k tomu, abyste je za pár měsíců zase nechali demontovat a tak si na jejich vzhledu dejte opravdu záležet. Musí totiž splňovat i funkční vlastnosti, hovoříme hlavně o těch tepelně izolačních. Když venku svítí sluníčko, stačí žaluzie zatáhnout a tak zabráníte zbytečnému prohřívání domácnosti. Můžete se tak vyhnout zbytečné klimatizaci, které ve většině domácností dokonce ani není využívána. Žaluzie váš domov spolehlivě ochrání.

Zároveň si můžete vybírat z různých typů žaluzií. Posazených horizontálně, vertikálně, mohou být vyrobeny z různých materiálů a můžou mít i různé barvy. Barvu žaluzií volte podle toho, jak se hodí do dané místnosti.

Můžete dokonce zvolit i několika barevné žaluzie, nebo do každé místnosti použít jiné barvy. Co do vzhledu domácnosti se to ale nedoporučuje.

Vložil Žaluzie do oken | Štítek , , , | Zanechat komentář

Předokenní rolety

Předokenní rolety zná zajisté každý z nás. Na moderních novostavbách se staly doslova nezbytností. Rozhodně se není čemu divit, protože předokenní rolety vykazují ty nejlepší vlastnosti a to jak tepelně i zvukově izolační, tak i ty bezpečnostní.

Je dokázáno, že rolety před okny značně zvyšují kvalitu bydlení co do bezpečnosti. Pevné materiály zabraňují násilnému rozbití skla, ale samozřejmě není roleta jako roleta. Už při samotném výběru byste si měli dávat dobrý pozor na to, co kupujete.

Rolety je možné na okna instalovat až dodatečně a přitom to nevyžaduje žádný příliš velký zásah do samotné stavby. Už v tuto chvíli je ale nutné dbát na odbornou montáž, s tím také souvisí výběr vhodného dodavatele rolet a samozřejmě i na kvalitu materiálů, ze kterých jsou rolety vyrobeny. Nesmíte ale zapomínat ani na servis, který by měl být součástí ceny. A nejde jen o servis, který bude poskytován v době záruky, jde i o ten pozáruční. Získáváte tak naprostou jistotu, že v případě problémů vám bude dodavatel k dispozici a rolety budou po celou dobu zcela funkční. 

Předokenní rolety můžete ovládat buď mechanicky, nebo za pomoci dálkového ovládání. Nemusíte se ale obávat, že by snad elektronické rolety značně přispívaly ke spotřebě elektrické energie.

Vložil Zastínění oken | Štítek , , , | Zanechat komentář

Venkovní rolety

Každé okno by rozhodně mělo mít i nějakou stínící techniku, která nejen že dodá oknům vzhled, ale hlavně zajistí i pohodu vaší domácnosti především v nočních hodinách. Venkovní okenní rolety zajišťují po stažení takovou tmu v místnosti, že budete mít neustále pocit, že je venku stále tma a vy tak nadále můžete spát. Jenže venkovní rolety nejsou jen o samotném zastínění.

Venkovní rolety jako ochrana proti slunečnímu záření

Venkovní rolety mimo jiné ochraňují vaši domácnost před průnikem slunečního světla a samozřejmě přístupu teplého vzduchu do domu nebo bytu. Pokud se například okna nachází na straně, kam celý den svítí slunce, pak je doporučujeme, protože se tak nevyhnete případné instalaci klimatizace, nadměrnému větrání a s tím i spojenou přítomnost pylů nebo hmyzu. A ač se to možná nezdá, tak stahovací venkovní rolety zajišťují i samotnou bezpečnost okna a jejich rámů. Díky roletám můžete regulovat přírodní světlo natolik, že vám do místnosti projde jen tolik slunečního světla, kolik aktuálně chcete.

Venkovní rolety nebo také venkovní žaluzie jsou jedním ze stínících prvků, které jsou v současné době nejvíce používány.

Nejde totiž jen o jejich vzhled, který se hodí hlavně k moderním domům, ale i o jejich cenu. Ta je přiměřená a rozhodně s jejich koupí nepřijdete na mizinu.

 

Vložil Zastínění oken | Štítek , , , | Zanechat komentář

Servis plastových oken

Plastová okna potřebují čas od času seřídit, aby splňovala veškeré vlastnosti, které splňovat mají. Pokud jsou vaše okna v záruce nebo jste si je koupili i s pravidelným servisem, pak se v zásadě o nic nemusíte starat. Stačí jen zavolat prodejci, že okna je potřeba seřídit. Problém ale nastává, pokud servis není součástí ceny oken a vy si je musíte seřídit sami nebo si na pomoc zavolat odbornou pomoc.

Odborník má celou práci hotovou během jedné hodiny a to v případě, že bude seřizovat jak okna, tak i dveře.

Celý proces je velmi jednoduchý, a pokud máte práci v ruce a patřičné zkušenosti k tomu, pak jde všechno jako po másle. Samozřejmě ale budete muset za práci zaplatit, proto vybírejte dobré a renomované společnosti, ale ohlížejte se i na cenu. Je zcela zbytečné platit za takovou činnost stovky korun.

Servis plastových oken bude ale potřeba i v případě, že je s vašimi okny něco v nepořádku. Reklamace připadá v úvahu, pokud se okno zevnitř rosí, případně pokud špatně těsní. Servis budete volat tehdy, když praskne sklo, plastový rám nebo při jakémkoli problému, který vyžaduje opravdu nikoliv celou reklamaci okna. Některé z výše jmenovaných škod navíc většinou vznikají vlastním zaviněním majitele a neodbornou manipulací s oknem.

Vložil Plastová okna a dveře | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Hliníková okna a dveře

Okna a dveře jsou základem každé domácnosti. A to nejen těch moderních. Avšak v moderních domácnostech můžeme velmi často narazit právě na hliníková okna nebo dveře, o jejichž vlastnostech není radno diskutovat.

Hliníková okna – základem oken je to, aby chránily před vlivem různorodého počasí, které je velmi proměnlivé. Musí do domácnosti i do jiných například do komerčních prostor přinášet co největší množství světla a tak zajistit i harmonii a dobrou atmosféru. Hliníková okna jsou obvykle světlého provedení, které je pro člověka přirozené a splňují vše, co splňovat mají. Včetně funkčních tepelně a zvukově izolačních vlastností.

S tím ale souvisí hlavně výběr vhodného okenního rámu, na kterém si výrobce musí dát skutečně záležet, aby hliníková okna skutečně odpovídala výše zmíněným vlastnostem.

Hliníkové dveře - hliníkové dveře jsou nejčastěji vybírány jako vstupní dveře a rozhodně se nemusíte obávat, že byste je snad museli v dohledné době měnit. Hliník nejvíce vyniká svou životností, dveře tak budou sloužit i desítky let. Hlavně jsou bezpečné, proto jsou často zařazeny mezi bezpečnostní dveře. Jsou velmi odolné proti násilné manipulaci, proti deformaci a to jak manuální, tak i té co se týče počasí a pro větší efekt bezpečnosti rozhodně doporučujeme použít i kvalitních bezpečnostních zámků a kování.

Hliníkové dveře jsou jedny z těch, které jsou často vyráběny na míru.

Vložil Okna z hliníku | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Hliníková okna Uniwin

 • hliníková okna a dveře 
 • dřevohliníková okna a dveře 
 • plasthliníková okna a dveře

Všechny tyto typy oken a dveří vyrábí společnost Uniwin a rozhodně byste toho v jejich rozsáhlém sortimentu našli mnohem víc, než jen výše jmenované. Společnost Uniwin vznikla už v roce 1997 a neposkytuje svým zákazníkům jen perfektní výrobky, ale i znamenité služby, které se samozřejmě týkají samotné montáže.

V jejich sortimentu najdete hlavně okna a dveře a to jak ty interiérové, tak i vchodové nebo venkovní dveře. Mimo jiné si můžete vybírat ze zimních zahrad, garážových vrat nebo různých typů fasád. Společnost Uniwin se přímo staré o vaše klidné, pohodové a příjemné bydlení.

Nejvíce svými vlastnostmi a vzhledem vynikají dřevohliníková okna, jejichž rámy jsou obvykle vyplněny pěnou termo, a tak zajišťují ty nejlepší izolační vlastnosti. Dřevohliníková okna na první pohled mnohdy vypadají jako klasická dřevěná okna, ale rozhodně investice do nich nebudete litovat. Jsou vhodné hlavně tam, kde se venkovní prostředí vyznačuje velmi nepříznivými podmínkami počasí. Zajistí vám pohodu v domácnosti, ať už venku sněží jako o život, ale i když svítí sluníčko, jak jen může.

Plasthliníková okna taky nelze zanedbat, protože plast obecně je velmi dobrý materiál, který je navíc pro výrobu oken běžně používán. Plasthliníková okna se hodí do každé domácnosti a oproti dřevohliníkovým oknům jsou navíc i podstatně levnější.

Vložil Okna z hliníku | Štítek , , , | Zanechat komentář

Výroba hliníkových oken

Každé okno, ať už je jakéhokoli materiálu se vyznačuje trošku jinou výrobou. Základ je ale stejný, jen materiály a některé postupně se od sebe malinko liší. Vždy je ale ze všeho nejdůležitější jejich povrchová úprava, která je obvykle konečná.

Hliníková okna vynikají hlavně svým vzhledem, protože se přeci jen trošku od plastových nebo dřevěných liší. Vhodné jsou hlavně do novostaveb a velmi často je můžete vidět hlavně v komerčních budovách. Hliníková okna a dokonce i dveře se velmi často doporučují pro energeticky úsporné a pasivní novostavby, u kterých je nejen vzhled oken velmi důležitý. Navíc hliník velmi dobře vede teplo.

Od okna toho všichni očekáváme co nejvíc. A rozhodně se není čemu divit, protože u nich také trávíme poměrně dost času. Měla by tedy na nás působit dobrým a i klidným dojmem. Pravdou je, že hliníková okna vynikají hlavně svým vzhledem, řadí se mezi jedny z nejhezčích. Hliník je velmi pevný a to je vidět už jen na samotných rámech oken. Navíc díky své světlé barvě přináší do domácnosti nebo jakéhokoli prostoru i mnohem více světla.

Hliník je nehořlavým materiálem, což se rozhodně nedá říct o plastu nebo dřevu. A tak i co do bezpečnosti jsou hliníková okna perfektní. Možná vás na první pohled odradí jejich cena, která je poměrně vysoká.

Hliníková okna patří mezi jedny z nejdražších.

 

Vložil Výroba oken | Štítek , , , | Zanechat komentář

Výměna dřevěných oken

Když přijde čas a je třeba vyměnit okna, znamená to nejen poměrně vysokou investici a strach, jestli okna vyberete správně, ale ani samotná výměna vás rozhodně nemine bez práce a nečistot, které výměny napáchá.

I z tohoto důvodu se doporučuje být na tuto situaci důkladně připraven.

Výměna starých oken za nová dřevěná okna netrvá dlouho, ale vyžaduje dohled odborných pracovníků. I to je důvod, proč se do práce nepouštět sami, ale raději svá nová okna svěřit do odborných a zkušených rukou.

Navíc výměna oken má svůj jasný a přesně daný postup, který je dobré znát a hlavně se ho držet.

 • demontáž okna starého 
 • zapracování prázdného stavebního prostoru 
 • připravení prostoru pro zasazení nového okna 
 • správné zasazení okenního rámu a zajištění jeho správné polohy 
 • ukotvení rámu a jeho následné stavební zapracování 
 • montáž parapetů a okenních křídel 
 • očištění a nastavení okna

Celková doba montáže a demontáže starého okna zabere okolo jedné hodiny. U velmi zkušených pracovníků, kterých je navíc na místě víc a vzájemně si vypomáhají, může být nové okno na místě už během 30 minut. Záleží samozřejmě na rychlosti a zručnosti. Nezapomeňte, že ještě před výměnou oken je nutné, aby bylo veškeré okolí chráněno před prachem a nečistotami, které vzniknou. A že jich bude opravdu dost.

Vložil Dřevěná okna | Štítek , , , | Zanechat komentář

Výroba dřevěných oken

Na trhu je řada různých oken, které vynikají něčím jiným. Základem je jejich výroba, protože pokud je okno dobře vyrobeno, pak i jeho životnost a funkčnost dokonale odpovídá tomu, co každý z nás v domácnosti potřebuje. Na trhu s okny působí nejen čeští výrobci, ale i ti zahraniční a vy si můžete vybírat. Je to značná výhoda.

Výroba dřevěných oken má jasný postup, který je třeba dodržovat. Řadí se k němu i konečná a povrchová úprava oken, která hraje důležitou roli pro jejich snadnou údržbu a konečný vzhled.

 • příprava dřevěných materiálů pro výrobu 
 • opracování konstrukčních materiálů 
 • finální opracování materiálů 
 • povrchová úprava již vyhotoveného okna 
 • kompletace celého okna 

Nakonec následuje expedice, kdy jsou okna dodána dodavateli nebo rovnou majiteli, který je objednal. Jak již bylo řečeno, okna je možné koupit jak přímo u výrobce, což je mnohdy i levnější varianta, nebo u dodavatele. V každém případě je kvalita oken zaručena. Hledět byste měli i na výběr toho správného výrobce. Má-li výrobce dobré jméno, je více známý, pak se prakticky nemusíte obávat budoucích potíží s okny a zabývat se tak i jejich reklamací.

A to jsou většinou poměrně zdlouhavé a nepříjemné procesy. Zvlášť, pokud je okno již namontováno a zapotřebí jeho demontáž.

Vložil Výroba oken | Štítek , , , | Zanechat komentář

Prodej dřevěných oken

Výrobou i prodejem oken se dnes zabývá mnoho společností. Záleží hlavně na tom, kolik jste ochotni do nových oken investovat, z jakého materiálu by měla být a zda k nim budete navíc pořizovat nějaké doplňky. Pokud pro vás cena oken hraje opravdu významnou roli, pak můžete vybírat dokonce i podle ceny. A kdy je tedy nejlepší okna vybírat, abychom jim zachovali poměr kvalita a dobrá cena? Poradíme vám!

Okna kupovat v zimě

Okna se rozhodně vyplatí kupovat během zimy. Pravdou je, že je to trošku nevýhodné, co se týče jejich montáže, protože už z principu, že je venku zima, se okna během zimních měsíců nemontují. Jejich cena je ale víc než jen zajímavá a můžete na nich značně ušetřit. Sleva bývá dokonce až poloviční. Někteří výrobci zajišťují správné uskladnění oken až do doby, než přijde na řadu jejich montáž. Výhodou je, že se o to nemusíte starat, nikde je doma mít bezpečně uložené a nic vám tak nezabere prostor. Na montáž si ale budete muset několik měsíců počkat.

Dřevěná okna spolu s těmi plastovými patří k nejoblíbenějším. Oba dva materiály jsou velmi výhodné nejen co do svých vlastností, ale i díky údržbě, která je velmi jednoduchá. Okenní rámy stačí jen otřít vlhkým hadrem a je hotovo.

Vložil Dřevěná okna | Štítek , , , | Zanechat komentář