Příslušenství k oknům

Měsíční archív: Duben 2013

Plastová okna

Plastová okna je možné v dnešní době vidět téměř v každém bytě, rodinném domě nebo na veřejných budovách. Plastová okna totiž vynikají nejen svým vzhledem, ale hlavně svými vlastnostmi, které jsou pro většinu uživatelů rozhodujícím kritériem.

Každý chceme, aby okna, která nejsou zrovna nejlevnější záležitost, vydržela poměrně dlouhou dobu. To zajišťují právě plastová okna, která vám budou sloužit více, než deset let, rozhodně vás budou po většinu života provázet. Na životnost oken ale má pochopitelně vliv řada věcí, jako je prostředí, ve kterém okna jsou – teplotní venkovní podmínky hlavně, ale i kvalita jejich konstrukce.

I to je důvod, proč si každý raději za kvalitní okno rád připlatí s vědomím, že jej nebude muset v nejbližších několika letech měnit.

Plastová okna se hodí i tam, kde je zapotřebí šetřit energie. Plastová okna mají vynikající izolační vlastnosti a ztráty tepla během roku se vám sníží až na polovinu. Výjimkou samozřejmě nejsou ani zvukové izolační vlastnosti, které jsou na vynikající úrovni.

Na správný výběr a kvalitu okna rozhodně dbejte, protože pokud je okno špatně vybráno, pak by se časem mohlo stát, že se začne tvarově deformovat, bude se rosit, případně kování nebude tak jednoduše ovladatelné jako tomu bylo na úplném začátku.

Vložil Plastová a střešní okna | Štítek , , , | Zanechat komentář

Plastová střešní okna Velux

Střešní okna společnosti Velux jsou jedny z nejvíce vyhledávaných. A rozhodně se není čemu divit, protože svou kvalitou, bezúdržbovostí a vzhledem dokonale zapadnou do každého interiéru. Střešní okna Velux nabízí dvojí provedení plastových oken:

  • plastová okna vyrobeny z PVC, které vynikají dutým a velmi pevným profilem 
  • plastová bezúdržbová okna vyrobena z PU, která vynikají dřevěným jádrem 

Jaké z těchto dvou typů si vyberete záleží jen na vás a hlavně na vaší domácnosti.

Na internetových stránkách společnosti Velux se navíc můžete informovat, do jakých prostor se nejvíce střešní okna hodí. Jde zejména o prostory, které jsou těžko odvětrávatelné – kuchyně nebo koupelny, případně na schodištích nebo v domácnostech, kde je vyžadováno více světla. Vzhledem k bílému provedení střešních oken bude vaše domácnost krásně prosvětlená a rozhodně okna vyniknou.

Velux prodává střešní okna ve standardních velikostech, ale je možné vyrobit i okna na míru ve velikostech, které interiér vyžaduje. Vybírat si můžete ze střešních oken se zaoblenými nebo rovnými rohy podle toho, jaké se nejvíce hodí do prostoru. Zkrátka a dobře, vyžaduje-li domácnost střešní okno, u společnosti Velux si každý přijde na své. Navíc za velmi zajímavou cenu, kterou jinde na trhu rozhodně nenajdete.

Vložil Plastová a střešní okna | Štítek , , , | Zanechat komentář

Nejlevnější plastová okna

Levné neznamená vždy kvalitní. Okna, která má váš soused, můžete mít i vy, ale za poloviční cenu. Stačí jen dobře hledat a nakonec i dobře vybrat. Jak na to?

Jak na nejlevnější plastová okna 

Plastová okna levně je možné koupit hlavně ve výprodeji. Výprodejových akcí je v dnešní době víc než dost a to zejména v období jara, kdy je navíc okna výhodné nakupovat. Okna do celého domu nebo bytu tak můžete zakoupit až o polovinu levněji, než kdybyste je kupovali kdykoli jindy během roku a navíc bez akce. Okna si nechte vzhledem k celkovému počtu nacenit, dbejte na to, aby v ceně byla zahrnuta jak záruka, servis, tak i montáž oken a demontáž starých oken. Nezapomeňte se informovat o tom, zda si dodavatel po montáži nových oken odveze ta stará a zlikviduje je.

Pokud by byla cena až příliš nízká, pak se nezapomeňte informovat, zda jsou v ní zahrnuty například i parapety nebo kliky k oknům. Bez toho by vám okna byla prakticky k ničemu. Rozhodně byste se měli vyhýbat nakupování oken přes e-shopy. Nemůžete si je prohlédnout, navíc nemůžete vědět, zda jsou okna skutečně kvalitní.

Vůbec nejlepším způsobem je nakupovat okna přímo u známých a renomovaných výrobců.

Vložil Levná plastová okna | Štítek , , , | Zanechat komentář

Montáž plastových oken

Montáži plastových oken – nejen těch plastových, ale při výměně jakýchkoli jiných, vždy předchází měření okna. Aby mohlo být okno dobře vyrobeno, v požadované velikosti, je nutné znát jeho přesné míry. A to je důvod, proč k vám domů po odeslání objednávky přijde pověřená a zkušená osoba, která změří všechna okna a následně je nechá vám na míru vyrobit. Pokud již budou vyrobeny, pak je nechá připravit k následné montáži.

Několik dní před samotnou montáží - 3-5dní, vás opět kontaktuje pověřená osoba, která se s vámi dohodne na datu a čase montáže. Je velmi nutné, abyste před montáží učinili hned několik opatření, na které není radno zapomínat.

V první řadě si z domácnosti dejte pryč všechny věci, které by se neměli dostat do styku s prachem, nebo je alespoň zakryjte, aby se k nim dostalo prachu co nejméně. Nejen montáž, ale i demontáž způsobuje velké nečistoty, kterých se jen tak nezbavíte.

Podrobný postup demontáže a následné montáže oken je popsán v jednom z předchozích článků. I tak je ale dobré znovu zopakovat, na co dávat pozor. Dejte pozor na konečné zednické zapravení stěn. Některé společnosti mají tendenci tuto činnost, jak se říká odfláknout, ale není radno si s tím zahrávat. Vše budete totiž muset nakonec uhradit ze svého.

Okna jsou navíc většinou měněna tehdy, když pak přichází následné vymalování interiéru.

Vložil Levná plastová okna | Štítek , , , | Zanechat komentář

Žaluzie do plastových oken

Plastová okna bezpochyby potřebují i kvalitní žaluzie, která jejich vzhled pozvednou, do domácnosti zapadnou, a když je potřeba, tak zastíní interiér tak, aby se celá rodina mohla radovat z přítmí, které žaluzie umí vytvořit. Vybrat žaluzie a k nim i vhodného dodavatele není rozhodně jednoduché. Poptávka na trhu je obrovská, s tím i velký počet společností, které značkové žaluzie prodávají a je mnohdy těžké vybrat tu správnou společnost. S tím  jsou ale spojeny i výhody, například co se týče samotných cen žaluzií, ze kterých je možné vybírat. A výrazně se od sebe liší.

Dbejte na dobrý vzhled žaluzie, ale i na jejich cenu. Pokud by byla příliš nízká, pak se informujte, zda je v ceně zahrnuta záruka, pozáruční servis, ale i odborná montáž, která je jednou z nejdůležitějších. Pokud je žaluzie špatně na okno upevněna, pak vám rozhodně nebude sloužit tak, jak má.

Věnujte pozornost ovládání žaluzií. Většina z nich je ovládána šňůrkou na boční straně okna, řetízkem z kuliček a navíc je k dispozici i tenká tyčinka, se kterou je možné natočit žaluzie podle toho, kolik chcete aby vám do domácnosti prostoupilo světla, když budou žaluzie stažené.

Nezapomeňte, že žaluzie doladí vaše okna, a pokud je špatně vyberete, rozhodně ani okna u vás doma nevyniknou.

Vložil Žaluzie do oken | Štítek , , , | Zanechat komentář