Příslušenství k oknům

Měsíční archív: Září 2013

Dotace na nová okna

Nová Zelená úsporám odstartovala a s tím i příjem žádostí. Žádosti je sice možné zasílat téměř do konce roku, ale nikdy není dobré otálet. Program je zaměřen zejména na snížení energetické náročnosti rodinných domů, s čímž přímo souvisí jak zateplení rodinného domu, výměna oken nebo výměna kotlů na tuhá paliva či plynové kotle. Aby byla právě vaše žádost schválena je nutné, abyste splňovali několik podmínek, žádost vyplnili řádně a přiložili k ní i celou řadu další nezbytně nutných dokumentů. Navíc byste se měli informovat, oč všechno můžete jako majitel domu žádat. Není toho právě málo a už teď je dobré zmínit, že pokud máte zájem o dotaci pouze na výměnu oken, je to nedostačující.

Mimo výměny oken je nutné udělat i například zateplení.

V první řadě je dobré, abyste se informovali na příslušném stavebním úřadě, zda vám budou práce na domě povoleny. I kdyby práce nevyžadovali stavební povolení, měli byste mít veškeré informace ověřeny, abyste se do budoucna vyhnuli případným potížím. Následně je nutné sehnat odborníky, kteří vypracují odborné posudky v rámci projektové dokumentace a odborného energetického posudku. Jejich kompletní seznam lze najít na internetových stránkách Nová Zelená dotacím – výběrem některého z nich si zajistíte, že budou posudky vypracovány správně a navíc budou pocházet z rukou odborníků.

Mimo výše zmíněných dokumentů je nutné k žádosti přiložit i krycí list technických parametrů, který zahrnuje seznam provedených opatření a existuje pro něj jednoduchý formulář, jež bez problémů stáhnete na internetu. Ten bude podepsán jak vámi, tak odborníkem. To všechno je nutné přiložit k žádosti, kterou elektronicky odešlete a následně ji ještě navíc odevzdáte v tištěné podobě na patřičném místě – Fond životního prostředí. Pozor! Žádost v tištěné podobě je nutné doručit už do osmi dnů od podání žádosti elektronické. Následně bude provedena kontrola a žádost bude buď zamítnuta, nebo schválena. Pokud by se snad v žádosti či jiné dokumentaci objevila chyba, můžete ji ve stanoveném termínu odstranit a získáváte tak šanci na získání dotace.

Vložil Dotace na nová okna | Štítek , , , | Zanechat komentář